| 이름 | Polaris Hobit Station-7 |
|---|---|
| 주파수대 | 300MHz-6GHz |
| 종류 | 무선 주파수 검출기 |
| 색상 | 블랙 |
| 소재 | 마텔 및 플라스틱 |
| 감지 밴드 | 60MHz ~ 6.2GHz |
|---|---|
| 주요 탐지 대역 | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| 검출 드론 속도 | 0.5m/s ~ 30m/s |
| 작업 온도 | -20C~+55C |
| 제품 크기 | 160 × 160 × 420mm |
| Detect Model Library | 400+ |
|---|---|
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection Technology | Radio Spectrum Detection |
|---|---|
| Detect Model Library | 400+ |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
| Location Refresh Time | ≤30s |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
|---|---|
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Working | 24*7hours Ongoing Working. |
| Product Size | 160×160×420mm |
|---|---|
| Detection Drone Speed | 0.5m/s~30m/s |
| Location Refresh Time | ≤30s |
| Distance Accuracy | ≤10m |
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection Distance | 5-10KM |
|---|---|
| Detection Sensitivity | High |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Working | 24*7hours Ongoing Working. |
| Sounding Position | 0°~360°(Omni-directional Antenna) |
| 감지 밴드 | 60MHz ~ 6.2GHz |
|---|---|
| 단일 패키지 크기 | 500 × 500 × 700mm |
| 검출 드론 속도 | 0.5m/s ~ 30m/s |
| 소리나는 위치 | 0°~360°(전방향 안테나) |
| 모델 라이브러리를 감지하십시오 | 400+ |
| 이름 | Polaris Hobit Station-17 |
|---|---|
| 주파수대 | 70MHz-6GHz |
| 지연 | ≤2s |
| FPV | 그래요 |
| 소재 | 플라스틱 방패, 금속베이스 |
| 이름 | Polaris Hobit D4 |
|---|---|
| 주파수대 | 2.4GHz, 5.8GHz |
| FPV | 그래요 |
| ADS-B | 그래요 |
| 무게 | 500g |